Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Hřebec American Quarter Horse

IMGP6978m.JPG
Tesi, Tesinka, Teska, Bílý tesák nebo Tesáček. To všechno je naše malá bílá rošťanda oficiálním jménem Aida z Postřelmovského kopce.

Pořídili jsme si ji vlastně jako společníka k naší Sany, které bylo smutno, když jsme všichni odešli do práce a do školy. Hledali jsme plemeno menší než Sany, aby se obě vešly na naši zahradu i do domu, ale fyzicky i psychicky dost odolné na to, aby si spolu mohly bez problémů hrát. Westík se zdál být tou nejlepší volbou. A to se taky potrdilo. Hned poté, co jsme si Tesinku přivezli domů, se projevila její teriéří povaha. Přestože vážila jen kilo a vešla se do jedné ruky, okamžitě začala dávat Sanči najevo, že to bude ona, kdo tady bude šéfovat (a mám pocit, že si to myslí dodnes:-) Sany, ochotná adoptovat naprosto všechno, od koťat po křečky, byla novou kámoškou nadšená a jen se snažila nešlápnout na to nezkrotné vrčící klubko, visící jí jednou za ocas, jindy za uši nebo za tlamu. Od první chvíle jsou nerozlučné parťačky a jedna bez druhé se neobejde.

Od začátku jsme plánovali, že časem odchováme štěňátka, ale protože jsme se stěhovali a pak přestavovali dům, rozhodli jsme se pro chov až letos. Za tatínka našich štěňátek jsme si vybrali krásného pejska Owivath White Oleander. Kromě toto, že je šampionem několika států a má dlouhou řadu výstavních ocenění, je to také mimořádně milý pejsek s úžasnou povahou. Těšíme se, že štěňátka z tohoto spojení budou zkrátka úžasná. Více informací o Ovíčkovi je na www.krasnysen.com.

Období březosti a porod zvládla Tesinka naprosto skvěle. Přestože rodila poprvé, chovala se jako naprostý profík, v klidu a bez nejmenších komplikací porodila v pátek 22.10. večer čtyři nádherná zdravá štěňátka, tři holčičky a jednoho kluka. Je z ní úžasná maminka a o malé se výborně stará. Sany nechá zatím jen nakouknout, ale až štěňátka začnou běhat, bude ráda, když jí teta Sany vypomůže.

Štěňátka se mají čile k světu, začínají otvírat očka a pomalu se učí chodit. Ke svým novým majitelům budou moct odejít těsně před vánocemi, tak budou určitě krásným překvapením pod stromeček. Zatím jsou všichni nezadaní, tak pokud toužíte svou rodinu rozšíšit o malého bílého mazlíčka, neváhejte mi napsat nebo zavolat.
Koně plemene American Quarter Horse vynikají především svou klidnou a mírnou povahou, chutí spoupracovat a ochotou vyhovět. Zároveň však mají v genech rychlost a obratnost. To vše formuje z těchto koní jak ideální sportovce s využitím v různých disciplínách, tak skvělé kamarády do rodiny, na vyjížďky a pro volný čas
IMGP3854w.JPG
Přátelský, sebevědomý, odvážný, rozpustilý a učenlivý - to vše jsou charakteristické vlastnosti westíka, pro které je tak oblíbený. Je ideálním kamarádem do rodiny, pro děti i dospělé. Miluje hry, pohyb venku a jeho velkou výhodou jistě je, že nelíná. Jeho neustále dobrá nálada Vás spolehlivě vytáhne z jakéhokoliv splínu.
IMGP7032m.JPG
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one