Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Hřebec American Quarter Horse

IMGP3873m.JPG
Mary alias Žabka. Svou přezdívku získala v Kostelanech, kde se v roce 2002 narodila, a zůstala jí dodnes. Žabku jsme koupili v předvečer Štědrého dne roku 2007, v té době byla v tréninku u Toma Zajace v Rožnově pod Radhoštěm. Hned jsme si ji zamilovali pro její milé a přítulné chování. A protože se nám způsob tréninku Toma moc líbil, zůstali jsme u něj trénovat ještě několik měsíců.

Žabka je jemná, temperamentní kobylka s úžasnou povahou, díky které si hned každého získá. Pod sedlem je snaživá, maximálně ochotná vyhovět jezdci a v terénu nebojácná, nelekavá, ochotná projít každou roklinou, řekou nebo jinou přírodní nástrahou. Ať jde s koňmi nebo sama, při vyjížďkách se viditelně kochá přírodou kolem a ráda objevuje nové končiny. Je vytrvalá, má výbornou kondičku a miluje dlouhé procházky přírodou.

Často s ní pracujeme také ze země, v kruhovce, v hale nebo na kolbišti, na dlouhém vodítku i ve volnosti. Je velmi komunikativní a dá se s ní skvěle dorozumět, ráda si hraje a zkouší stále něco nového.

Své první a zatím jediné závody absolvovala Žabka v roce 2008 v Rožnově pod Radhoštěm. Přestože jsme se o účasti rozhodli jen pár dnů předem, podala Žabka i se svým jezdcem Lukášem Bartkem skvělý výkon. V Horsemenashipu začínajících byli nejlepší a v Open získali 2. místo.

V roce 2008 jsme se rozhodli ji připustit a vybrali jsme pro ni hřebce Pure Dunnit Power. Další rok se Žabce narodil krásný palomino hřebeček DUN IT SHANTI.

Po malé pauze vzniklé mateřskými povinostmi jsme se Žabkou opět začali trénovat a chtěli jsme letos vyrazit na závody. Nakonec jsme však změnili plány a nyní se těšíme, že se jí příští rok koncem dubna narodí hříbátko po nádherném QH hřebci importovaném z Holandska - Just Mr BH Yello.

________________________________________________________________________

Od října letošního roku bude mít Žabka nový domov jen pár kilometrů od nás. Její novou majitelkou se stala Míša Honešová, se kterou si budou společně užívat hlavně procházky do přírody. Přejeme jim oběma hodně krásných zážitků a na jaře zdravé a roztomilé hříbátko!
Koně plemene American Quarter Horse vynikají především svou klidnou a mírnou povahou, chutí spoupracovat a ochotou vyhovět. Zároveň však mají v genech rychlost a obratnost. To vše formuje z těchto koní jak ideální sportovce s využitím v různých disciplínách, tak skvělé kamarády do rodiny, na vyjížďky a pro volný čas
IMGP3854w.JPG
Přátelský, sebevědomý, odvážný, rozpustilý a učenlivý - to vše jsou charakteristické vlastnosti westíka, pro které je tak oblíbený. Je ideálním kamarádem do rodiny, pro děti i dospělé. Miluje hry, pohyb venku a jeho velkou výhodou jistě je, že nelíná. Jeho neustále dobrá nálada Vás spolehlivě vytáhne z jakéhokoliv splínu.
IMGP7032m.JPG
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one