Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Hřebec American Quarter Horse

IMGP6753m.JPG
14. června 2009 se naší QH kobylce MARY GOLDEN FACE narodil krásný palomino hřebeček po QH hřebci PURE DUNNIT POWER. Pojmenovali jsme ho DUN IT SHANTI, zkráceně Shanti – což ve volném překladu znamená „Klid a mír v duši“. A svému jménu je opravdu věrný. Shanti je velmi milý a přátelský mladý kůň, úžasný pohodář a skvělý kamarád.

Od malička se mu hodně věnujeme, hrajeme si s ním a nenásilně ho učíme všemu, co by mělo správně vychované hříbátko umět. Protože jsme k učení vždy přistupovali formou hry, poskytli mu dostatek času a nikdy nedali poznat špatné zacházení, brzy získal Shanti k lidem bezmeznou důvěru a dodnes vše nové přijímá s radostí a zdravou zvědavostí. Tak se velmi rychle naučil zvedat nožky, nasazovat ohlávku, chodit na vodítku (i když to ani nebylo potřeba, protože za námi chodil jako pejsek) a řadu dalších potřebných věcí. Od malička jej ošetřují i děti, které má moc rád. Nikdy nikoho nekousl nebo nekopl.

Jako malý trávil celé dny venku s mamčou, tetami a dalšími čtyřmi stejně starými hřebečky. Pravidelně jsme chodili také do terénu, aby poznal i jiné prostředí. A jak už je mu vlastní, po krátkém seznámení mu nedělala problémy ani řeka, srnky nebo poskakující psi, kteří nás doprovázeli.

Občas jsme pro zpestření zařadili i seznamování s předměty, kterých se koně často lekají – jeho nejoblíbenější byla hra s plachtou, kterou Shanti s oblibou honil, když jsme ji před ním tahali po zemi a měl vždycky velkou radost, když ji „chytil“ – kopýtky na ni skočil a tímpádem ji zastavil. Takže nějaké následné zabalení do plachty, šustění nebo vlání i kolem hlavy už pak vůbec neřešil.

V osmi měsících jsme Shantiho odstavili, bez nejmenších problémů naložili do vozíku a převezli na pastviny do stáda mladých hřebečků. K dispozici tam mají čisté prostorné ustájení, velké pastviny v mírně kopcovitém terénu, stodolu, do které se mohou schovat před větrem, deštěm a sluníčkem a hlavně skvělou péči. Aby na nás nezapomněl, pravidelně jej navštěvujeme a chodíme na procházky po okolních terénech.

Věříme, že díky laskavému přístupu, nenásilné, ale důsledné výchově a možnosti neomezeného pohybu venku s ostatními koňskými kamarády vyroste z Shantiho zdravý a vyrovnaný kůň, se kterým bude potěšení spolupracovat.
Koně plemene American Quarter Horse vynikají především svou klidnou a mírnou povahou, chutí spoupracovat a ochotou vyhovět. Zároveň však mají v genech rychlost a obratnost. To vše formuje z těchto koní jak ideální sportovce s využitím v různých disciplínách, tak skvělé kamarády do rodiny, na vyjížďky a pro volný čas
IMGP3854w.JPG
Přátelský, sebevědomý, odvážný, rozpustilý a učenlivý - to vše jsou charakteristické vlastnosti westíka, pro které je tak oblíbený. Je ideálním kamarádem do rodiny, pro děti i dospělé. Miluje hry, pohyb venku a jeho velkou výhodou jistě je, že nelíná. Jeho neustále dobrá nálada Vás spolehlivě vytáhne z jakéhokoliv splínu.
IMGP7032m.JPG
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one